Koroonamänguklubi "PENINGI" lahtise XIX karikavõistluse koroona paarismängus juhend.

Eesmärk : populariseerida koroona paarismängu, tihendada paarismängude koroonavõistluste kalendrit, anda nais- ja segapaaridele võimalus võimeid meespaaridega võrrelda.

Aeg ja koht : võistlus toimub laupäeval, 29. novembril 2003. a. Raasiku Rahvamajas.

Ajakava: Eelturniir on kavas lõpetada k.17.00, k.17.30 on eriauhindadega autasustamine mängijatele, kes ei pääsenud finaali. Finalistide autasustamine ca 20.30.

Registreerimine : võistluspaigas kell 9.00 – 9.30.

Juhtimine võistluse korraldab PENINGI koroonamänguklubi.

Osavõtjad: osa võivad võtta koroonamängijad, kes järgivad Eestis kehtivaid koroonamängureegleid.

Võistluse läbiviimise kord : eelturniir mängitakse šveitsi süsteemis sõltuvalt osavõtjate arvust 5-7 vooru, et selgitada 4 paremat paari, kellevahelistes matšides selgitatakse 2003. a. karikavõitja. Suure osalejate arvu korral mängitakse ainult 5 vooru.

Kõik mängud kestavad 55 minutit, kui geimid pole lõpuni mängitud, otsustab tulemuse peakohtunik, lähtudes lõpetatud geimide tulemustest ja laual olevate seibide arvust (võimalik seega ka viigiline tulemus, samuti ka näiteks 2:1 tulemus kui eriti aeglaselt on mängitud). Eelturniiri kohtumistes mängitakse kõik 4 geimi, kusjuures iga geimivõit annab 1 punkti. Punktide võrdsuse korral määrab paremuse võistleja punktisummade liitmine voorude kaupa, võrdsuse korral jäetakse esmalt ära esimese vooru tulemus, siis teise jne. (vajaduse korral järgnevad Bucholtzi koefitsent (vastasmängijate punktide summa), selle võrdsuse korral Bergeri koefitsent ja omavaheline mäng). Eelturniiri 1. ja 4. ning 2. ja 3. paar selgitavad omavahelistes matšides finaalipääsejad, kusjuures poolfinaalides mängitakse "parem viiest"(s.t. 3 võiduni) ning finaalis on võiduks vaja min. 2-geimine edu ning min. 3 geimivõitu.

Inventar :

Igal võistlejal kaasa võtta kii ja vahetusjalanõud. Laua määrimiseks kasutatakse boorhapet.

Autasustamine karikavõitja-paar saab mälestuskarikad. PENINGI KMK poolt väljapandud rändavale karikale graveeritakse võitjate nimed . Eriauhinnad on parimale segapaarile, parimale naispaarile, parimale paarile Raasiku vallast, parimale noortearvestuse paarile (mõlemad sünd. 1985 ja hiljem) ning võistluse noorimale paarile.

Majandamine iga paari osavõtumaks on 50 krooni, noorte paaridel 10.-krooni.

Võistluspäeval on avatud Raasiku toidupoed (lähim ca 100 m) ning kohapeal minibaar.

Kõik juhendis määratlemata küsimused lahendab kohtunikekogu, eesotsas peakohtunik Guido Trees, tuginedes kehtivatele võistlusmäärustele.

KMK "PENINGI" karika võitjad:

1993. a. MAIRE KORV – DIMITRI SOKOLOV

1994. a. MATI TOROP – ALLAN VAUPERE

1995. a. LAURI VERK – ALLAN VAUPERE

1996. a. TARMO TARBE – DIMITRI SOKOLOV

1997. a. TARMO TARBE – DIMITRI SOKOLOV

1998. a. TARMO TARBE – DIMITRI SOKOLOV

1999. a. TARMO TARBE – DIMITRI SOKOLOV

2000. a. JANEK RUUSMERE -– EUGEN PÕLLUMÄE

2001. a. ALLAN VAUPERE -– KAUPO HELM-ROSIN

2002. a. ANTS VERK -– KAUPO HELM-ROSIN

Võistluse eelkäija Aruküla karikavõistluse (samadel põhimõtetel): võitjad
1992 a. Leonid Zjabrikov & Olev Schmidt
1991 a. Leonid Zjabrikov & Olev Schmidt
1990 a. Leonid Zjabrikov & Olev Schmidt