Kaupo Helm-Rosin võitis seekord Peningi karika koos Ants Vergiga.

 

Peningi karikavõistlus toimus seekord Raasiku Rahvamajas ja hoolimata pikast traditsioonist leidus siiski ka seekord uudseid võistluskorralduse elemente. XVIII Peningi karikaturniiril oli uuendusena võistluse kestvuse piiramiseks ajakontroll ning kohe tuleb öelda, et idee mängida kõik mängud vähemalt 55 minutiga õigustas end. Võistluste avamisel teenisid spontaanse aplausi 4 paari osalemisega üllatanud Kuressaare TOPS Lauatenniseklubi mängijad, kes saabusid mandrimängijatelt mõõtu võtma. Esmakordselt olid Peningi võistlusele saabunud osalema ka Harju kaugemast lääneosast Haiba klubi mängijad, kes samuti võistluse lõppedes kiitsid võistluse kiiret kulgu ja mõistlikul ajal kojuteele asumise võimalust. Kokku asus mängulaua taha 48 mängijat, kusjuures osalemas oli ka nais ja segapaare, samuti oli 3 paari noormängijatest.

   Võistlus ise kulges küll tasavägiselt, kuid enamus mänge ei vajanud siiski sekkumist ajakontrolli ületamise tõttu. Mõnede mängude korral tuli siiski kohtunikul sekkuda ning nii saabusid turniiritabelisse harjumatud geimide viigidki. Võistlust asusid 2. vooru järel täiseduga juhtima juhtima paarismängijad Kaupo Helm-Rosin- Ants Verk (KeSa/ Kehra), kuid juba 3. vooru järel oli neile järele jõudnud ka Nikolai Morozov- Kalle Suits Haiba klubist, Margus Saareoja- Urmas Mererand (Tirts/Viimsi) ning Saku Koroonaklubi Tirts naispaar Tiina Sõmer- Vivian Rehi; kõigil 9 punkti. Vaid poole punkti kaugusel olid Olav Karu ja Kaspar Raidlepp (KeSa /Viimsi). Ehkki 5. vooru järel oli liidreid jäänud vaid Helm-Rosin-Verk ja Saareoja-Mererand 14 punktiga, seirasid järgnevad neid väikeste vahedega ning 7. vooru eel oli juba finaali 4 parema hulka pääsemiseks võimalusi veel vähemalt 8 paaril, kuid võistluste liidriks oli tõusnud juba Ugala paar Aleksei Martin – Meelis Raaman, kes ainsana võis viimasele voorule üsna rahuliku südamega vastu minna 17,5 punktiga, 16 punktiga järgnesid Verk-Helm-Rosin.

   Viimane voorgi oli võitluslik ning tõi kaasa hulga viigilisi tulemusi, mis  tegi lõppjärjestuse väga pingeliseks ning vaid 19,5 punktiga eelturniiri võitjaks tulnud Martin-Raaman ei pidanud koefitsentide arvutamist ootama. Järgnevad kaks paari kogusid 18 punkti ning lunastasid poolfinaalidesse pääsu koos 17,5 punktiga 4nda koha saavutanud paariga Karu-Raidlepp. Napilt jäid seekord poofinaalidest välja Mererand-Saareoja ja varem korra karika võitnud, kuid seekord heitliku mänguvormiga hädas olnud KeSa paar Eugen Põllumäe- Janek Ruusmere17 punktiga. 16 punktiga järgnesid kogu võistluse liidrite kannul püsinud Viimsi klubi naismängijad Tiia Adamson ja Meri Arro ning Haiba esipaar Morozov-Suits. Parima saarlaste paarina said KeSa paari Allan Kiik- Aivo Vester järel 10. koha Gunnar Usin ja Villu Kallas, mõlemal 15 punktiga. Parima segapaari auhinna teenisid 14 punkti kogunud ka Raasiku valla parima paari auhinna teeninud Urve Reetamm- Uno Hansberg. Noormängijate hulgas valitses tihe konkurents ning kohad jaotati vaid poolepunktiste vahedega. Viimase vooruga tõusid parimateks noormängijateks 11 punktiga Haiba poisid Indrek Bahovski ja Madis Loorents, kes poole punktiga edestasid võistluste noorimate osalejate eriauhinna saanud Peningi Koroonamänguklubi mängijaid Andre Ilves- Janek Jaškov, Peningi klubi noored Indrek Sõmer- Argo Sombri kaotasid neile omakorda poole punktiga.

       Poolfinaalides mängisid karikale esimese asetuse saanud Martin-Raaman Karu- Raidlepa vastu kindlalt ning võtsid revanši eelturniiril saadud kaotuse eest. Teises poolfinaalis kohtusid Verk-Helm-Rosin Tirtsu naispaariga Vivian Rehi- Tiina Sõmer ning vaid kindlamalt mängitud geimilõpud andsid tublit mängu näidanud naiste üle võitjaks Verk – Helm- Rosin. Finaalis kohtusid seega Raaman- Martin  ning Verk- Helm-Rosin ning ehkki võistluse eripära tõttu oli võiduks vaja kahegeimist eduseisu, ei läinud seekord võistlus väga pikaks ja tulemusega 3:1 võitis kahe klubi ühendpaar Kaupo Helm-Rosin, kes kordas oma eelmise aasta karikavõitu seekord Kehra klubi presidendi Ants Vergiga. Teise kohaga leppima pidanud Ugala klubi paarile järgnesid kogu päeva kindlat mängu näidanud parima naispaari eriauhinna vastu võtnud Saku naispaar Tiina Sõmer- Vivian Rehi, kes alistas põnevas  kohtumises Olav Karu- Kaspar Raidlepa.

   Turniiri läbiviimisele ja paljude eriauhindade väljapanekule aitas kaasa kohaliku arengu programmi ja Raasiku Vallavalitsuse toetus.  Täielikud tulemused võistlusest ning viited piltidele on aadressil www.hot.ee/peningi.

Järgmisel laupäeval, 23. novembril toimuvad Harju Jõu poolt korraldatavad koroona individuaalsed võistlused Kehra Keskkoolis, algusega 10.00. Mänguseibid ja löögikettad on korraldajate poolt.

 

 

Guido Trees